Ohlášky na neděli 14. září 2025
Dnes je svátek Povýšeni svatého kříže. Při všech bohoslužbách se dnes koná diecézní sbírka na církevní školství. Od 14 hodin proběhne v zahradách pod Petrovem Farní den, srdečně vás všechny zveme.
Zítra (Po) je památka Panny Marie Bolestné, po večerní mši svaté bude úklid kostela. V úterý je památka svaté Ludmily, mučednice, a v sobotu je památka svatých Ondřeje Kim Tae-gŏna [tegona], kněze, Pavla Chŏng Ha-sanga [čoŋ hasanga] a dalších 101 korejských mučedníků.
V pátek v 17:30 bude v katedrále jáhenské svěcení, spolu s dalšími dvěma kandidáty bude vysvěcen náš farník, Ing. Josef Babák. Přijďte na Petrov, vytvořit společenství víry a modlitby.
Ještě je stále možné přihlašovat děti do náboženství, termíny výuky jsou v jednání. Budeme vyučovat ve školách na Antonínské a na Kotlářské a také na faře.
Je také možné se přihlásit do katechumenátu, ten začne začne 25. září v 18:30 a to na faře u katedrály na Petrově 9. Tento týden ještě nebude mše svatá pro děti, ty začnou až další týden.
Přípravy na biřmování začnou na faře u sv. Jakuba již tento čtvrtek v 19:30 a pak vždy po dvou týdnech. Není možné se už přidat, dobíhá kurz, který začal loni. Bude-li zájem, otevřeme další přípravu za rok na podzim.
Dětské mše sv. budou bývat v úterky v 17:30 hodin, zkouška scholy hodinu předem v sakristii.
Ve čtvrtek Vás zveme do Diecézní knihovny na povídání o životě a spiritualitě mladého světce, Božího ajťáka Carla Acutise. Iva Polišenská představí tohoto mladíka a rozdělí se také o své zážitky ze slavnosti svatořečení na svatopetrském náměstí minulou neděli v Římě.
Připomínáme Pouť seniorů, která bude 24. září na Petrově.
Dále kurzy, které jsme ohlašovali minulou neděli: Animátorský kurz, Seminář Život v Duchu a formační kurz Poznej Krista.
Podrobnosti jsou na nástěnkách a na webu, a také v aplikaci Farnost do kapsy.
Dnes máte k dispozici nové číslo farního zpravodaje Tomášek.