Kurzy Alfa

Co je Alfa?

Alfa nabízí příležitost prozkoumat křesťanskou víru, trvá zpravidla jedenáct týdnů. Vítáni jsou všichni. Každé setkání se zabývá některým tématem spjatým s vírou a vytváří prostor k rozhovoru. Alfa probíhá po celém světě v kavárnách, církvích, univerzitách, obývacích pokojích, barech i jinde. Nenajdete dvě úplně stejné Alfy, ale v zásadě mají společné tři věci: jídlo, promluvu a rozhovor o tématu. Více o Kurzech Alfa také zde.

 

Nejprve je JÍDLO. Ať už se jedná o skupinu přátel kolem kuchyňského stolu, nebo něco jednoduchého ke kávě a zákusku, jídlo lidi spojuje. Platí to i o Alfě. Většina setkání začíná jídlem, protože to vytváří skvělou příležitost k seznámení a navázání přátelství.

Následuje promluva. Promluvy jsou připraveny tak, aby zaujaly a inspirovaly k rozhovoru. Zpravidla trvají 30 minut, přednáší je řečník nebo je lze pustit z videa. Otevírají důležité otázky ohledně víry, vykládají základy křesťanství. Probírají témata jako Kdo je to Ježíš? Jak najít víru? Proč a jak se modlit? nebo Jak nás Bůh vede?

A nakonec diskuze. To je asi nejdůležitější součást každé Alfy: příležitost podělit se o úvahy a myšlenky k tématu a jednoduše si o tom promluvit v diskusní skupince. Nemusíte říkat nic a není nic, co byste říct nemohli (vážně). Je to příležitost poslechnout si reakce ostatních a upřímně sdílet svůj vlastní pohled na věc v přátelském a otevřeném prostředí.

Kdy: Kurzy Alfa u sv. Tomáše jsou pro rok 2023 skončeny. Další běh začne (dá-li Pán) na začátku roku 2024. Pokud byste měli zájem, dejte nám prosím vědět na e-mailovou adresu níže. Probíhající nebo připravované kurzy Alfa můžete najít zde.

Kde: fara u kostela sv. Tomáše, Lidická 6, Brno

Kontakt a přihlášení: alfautomaska@gmail.com 

Letáček – Alfa 2023 – sv. Tomáš

Jednotlivé večery:

Přijďte, těšíme se na Vás!!

Archiv přednášek

Archiv přednášek je zvukový a pod heslem