Ohlášky na neděli 10. září 2023

Dnes je 23. neděle v liturgickém mezidobí.

Ve středu je památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve, ve čtvrtek je svátek Povýšení svatého kříže. V pátek je památka Panny Marie Bolestné a v pátek památka svaté Ludmily, mučednice.

Příští neděle bude 24. v liturgickém mezidobí. Bohoslužby po celý týden budou dle obvyklého rozvrhu.

—-

Skautský oddíl Severky mezi sebe zve nové členky, tento rok již od první třídy. V případě zájmu prosím pište na email severky@gmail.com.

V úterý bude po prázdninách první dětská mše, zatím bez zkoušky a doprovodu dětské scholy, po mši sv. bude v sakristii krátké agapé neboli pohoštění. Zkouška zpěvu pak bude od příštího týdne vždy v 16:30.

Za dva týdny v sobotu 23. září je liturgická památka sv. Pia z Pietrelčiny. Oslavíme ji letos slavnostněji, adorací, přednáškou, mší svatou s uctěním relikvie otce Pia a malou Agape. Zvou členové sekulárního institutu a sdružení Servi della Sofferenza, jehož součástí je i náš kaplan otec Josef.

Od pondělí 2. října začne cyklus příprav snoubenců na svátost manželství, prosíme zájemce, aby se už nyní přihlašovali.

Na přelomu září a října začne také výuka náboženství, první stupeň bude mít výuku ve školách na Antonínské a na Kotlářské, výuka pro první i druhý stupeň bude také na faře. Přesnější informace včetně způsobu přihlášení najdete na farním webu a na nástěnkách.