Ohlášky na neděli 12. září 2021

Slavíme 24. neděli v liturgickém mezidobí. Dnes odpoledne zahajuje svatý otec František návštěvu Slovenska, přenosy lze sledovat na TV Noe.

Zítra je památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve, po večerní mši svaté se koná pravidelný úklid kostela.

V úterý je svátek Povýšení svatého kříže. Večerní mše sv. je pro děti, od 16,30 je v sakristii nácvik zpěvu dětské scholy. Tento týden také začínají zkoušky chrámového sboru Jolly Singers; konají se v úterý v 19 hodin.

Ve středu je památka Panny Marie Bolestné. Poutní bohoslužbou v Národní svatyni Panny Márie Seděmbolestnej v Šaštíně končí papežská návštěva na Slovensku.

Ve čtvrtek je památka svaté Ludmily. Letos slavíme 1100 let od její mučednické smrti. Oslavy začnou ve čtvrtek v bazilice sv. Jiří na pražském hradě, od pátku do neděle se konají oslavy na Tetíně, hlavní poutní mše je tam v sobotu v 11 hodin. Papežovým vyslancem, legátem, pro tuto slavnost a hlavním celebrantem bude rodák ze Skalky u Litoměřic, kardinál Christoph Schönborn. Bohoslužbu doprovodí Hudba Hradní stráže a bude ji možné sledovat v přímém přenosu na ČT2. Jako malý příspěvek k tomuto výročí byla vydána i publikace Křížová cesta se svatou Ludmilou, najdete ji vzadu na stolku.

Příští neděle bude 25. v mezidobí. V 10,15 se uskuteční asi půlhodinové setkání mladších ministrantů s otcem kaplanem Janem Pavlíčkem, a to na faře v prostorách kavárny. Zveme všechny ministranty do 15 let věku a také případné nové zájemce o ministrování – kluky od 6 let.

Bohoslužby po celý týden budou podle obvyklého rozvrhu.

Dnes máte k dispozici nové číslo farního časopisu Tomášek.