Ohlášky na neděli  14. srpna 2022

Dnes je 20. neděle v mezidobí. O tomto víkendu probíhá Den Brna, který připomíná záchranu města a jeho obyvatel na přímluvu Panny Marie roku 1645. Pontifikální bohoslužbu na poděkování Bohu a za šťastnou budoucnost města Brna dnes v katedrále v 9 hodin celebruje brněnský biskup Pavel. Při této příležitosti Misionářky Donum Dei nabídnou ochutnávku světových specialit, a to v zahradě restaurace Živá voda pod Petrovem od 10.30 do 15 hodin. Probíhá také mnoho dalších iniciativ pořádaných městem a zájmovými skupinami.

Zítra je slavnost Nanebevzetí Panny Marie, je to doporučený svátek. Poutní bohoslužbě v 18 hodin v bazilice na Starém Brně bude předsedat vídeňský arcibiskup kardinál Christoph Schönborn.

V pondělí 8. srpna zemřel v Římě ve věku 98 let nejstarší člen kardinálského sboru, slovenský kardinál Jozef Tomko, který byl v době pontifikátu Jana Pavla II. prefektem Kongregace pro evangelizaci národů. Dříve pracoval mimo jiné v Papežské koleji Nepomucenum. Poslední rozloučení za účasti papeže Františka se konalo ve čtvrtek v Římě, v pátek se konalo rozloučení a zádušní mše v bratislavské katedrále. Pohřební obřady v katedrále sv. Alžběty v Košicích, kde bude zesnulý kardinál také pohřben, budou v úterý v 11 hodin; hlavním celebrantem bude kardinál Dominik Duka.

Příští neděle je 21. v mezidobí. Bohoslužby po celý týden budou dle prázdninového rozvrhu.