Ohlášky na neděli 17. prosince 2023

Dnes je Třetí neděle adventní.

Od pondělí do pátku bude předvánoční příležitost ke svátosti smíření, a to od 15,30 do jakubské večerní mše v 19 hodin. Prosíme, pokud chcete přistoupit ke zpovědi, přijďte již v týdnu, o víkendu již bude možnost velmi omezená.

Do pátku 22. prosince do osmi hodin ráno můžete před každou mší svatou a po ní přinášet své příspěvky do vánočních charitních balíčků pro staré a osamocené. Všem dárcům předem děkujeme.

Příští neděle bude Čtvrtá adventní. Bohoslužby po celý týden budou podle obvyklého rozvrhu, kromě neděle, kdy bude dopoledne nedělní pořad, pak 16 hodin mše pro děti z vigilie slavnosti Narození Páně a ve 24 hodin bude tradiční půlnoční mše. V pondělí, o slavnosti Narození Páně, bude pořad bohoslužeb jako v neděli.

Na dotazy ohledně povinnosti účasti na bohoslužbách odpovídáme: jako katolíci máme povinnost zúčastnit se bohoslužeb každou neděli a zasvěcený svátek, tedy jak v neděli, tak v pondělí na Boží hod vánoční. Podobné to bude další týden, kdy bude neděle Svaté rodiny a v pondělí Nový rok, slavnost Matky Boží.

Pořad bohoslužeb o vánočních svátcích najdete na vývěskách, na webu i ve farním časopise, který dnes máte k dispozici.

Nakonec bychom Vás rádi upozornili na dokumentární pořad o Matce Boží svatotomské, který v rámci pořadu Cesty víry vysílala před týdnem Česká televize, najdete jej v ivysílání pod názvem Palladium města Brna. Odkaz je i na farním webu.