Ohlášky na neděli  2. června 2024

Dnes je 9. neděle v liturgickém mezidobí. V minoritském kostele se dnes slaví slavnost Těla a Krve Páně, odpolední mši v 15,30 bude slavit biskup Pavel a po mši bude eucharistický průvod městem do katedrály.

Zítra si připomeneme památku afrických mučedníků sv. Karla Lwangy a jeho druhů, večerní mše svatá pro děti bude v tomto školním roce poslední. Na středu připadá památka sv. Bonifáce a ve čtvrtek oslavíme nezávaznou památku sv. Norberta.

V pátek je slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Vzhledem ke konání Noci kostelů bude mše svatá pouze ráno v 7 hodin. Ostatní bohoslužby v týdnu budou dle obvyklého rozvrhu.

U východu jsou k dispozici brožurky s programem Noci kostelů. Chtěli bychom vás poprosit o modlitbu za tuto akci a také o pomoc s propagací, např. tím, že pozvete někoho ze svých nevěřících či hledajících přátel.

Letos znovu proběhne v našem městě iniciativa „Brno a jeho chrámy“, v jejím rámci potřebujeme v období od 15. června do 15. září zajistit pravidelnou průvodcovskou službu v našem kostele, a to vždy od úterý do soboty, od 14 hodin do večerní bohoslužby. Prosíme ty, kdo by měli o tuto letní brigádu zájem, aby se co nejdříve přihlásili u kostelníka Pavla Zahradníka.