Ohlášky na neděli 2. října 2022

Dnes slavíme 27. neděli v mezidobí.

Zítra (v pondělí) po ranní mši sv. se koná pravidelný úklid kostela. V úterý je památka sv. Františka z Assisi, ve středu je nezávazná památka sv. Faustiny Kowalské a v pátek je památka Panny Marie Růžencové. Protože to bude první pátek měsíce října, po večerní mši sv. bude eucharistická adorace a požehnání a v 19 hodin modlitební večer s komunitou Emmanuel.

Benefiční koncert pro kostel sv. Jakuba se koná ve čtvrtek 6. října v 18 hodin v kostele u jezuitů. Vystoupí vynikající a inspirativní osobnost slovenské hudební scény zpěvačka Sima Magušinová.

Také ve čtvrtek, a to po večerní mši svaté, začne v sakristii žalmistický kurz, jehož náplní bude zejména praktický nácvik zpěvu žalmů od ambonu. Zájemce o tuto liturgickou službu srdečně zveme.

Pokud jde o VÝUKU NÁBOŽENSTVÍ, kdo jste děti již přihlásili, dostali jste informace do e-mailu, pokud ne, je ještě možnost je přihlásit.

Výuka NA FAŘE začne od 12. října. Pro děti od 1. do 4. třídy ve středu v 16,30 a pro děti od 5. do 8. třídy ve čtvrtek v 16,15 hodin.
Výuka pro děti od 1. do 5. třídy je také VE ŠKOLÁCH na Kotlářské a na Antonínské: ve škole Kotlářská už začala a bývá v pondělí v 15,30. Ve škole Antonínská bude ve čtvrtek ve 14 hodin, začne tento týden a učí sestra Bernadeta, přihlásit se je možné přímo ve škole.

Pro přihlášky k výuce náboženství na faře kontaktujte, prosím, přímo paní Moniku Jakubíčkovou, která bude děti vyučovat (e-mail: moniquejaku(zavináč)seznam.cz, tel. 776 669 213). Pro přihlášky k výuce náboženství ve škole Kotlářská kontaktujte paní katechetku Hanu Švábovou, a to SMS na její mobilní tel. (777 885 419).

Příprava dospělých na křest bude pokračovat od středy 12. října a pak každou středu v 17,30 na faře, je možné, aby se přidali i noví zájemci.

Příští neděle je 28. v mezidobí, bohoslužby po celý týden budou dle obvyklého rozvrhu.