Ohlášky na neděli 21.11.2021

Dnes je slavnost Ježíše Krista Krále. Zítra je památka sv. Cecílie, panny a mučednice, po večerní mši sv. se koná pravidelný úklid kostela. Ve středu je památka sv. Ondřeje Dung Laca, kněze, a druhů, mučedníků. Příští neděle je první adventní. Bohoslužby po celý týden budou podle obvyklého rozvrhu.

Od pondělí se mění protiepidemická opatření. Pro bohoslužby platí rozestupy 1,5 metru, s výjimkou osob ze společné domácnosti, a nadále platí povinnost nošení respirátorů. Pro ostatní setkávání (mimo bohoslužeb) platí, že se jich mohou účastnit pouze osoby s dokončeným očkováním, nebo s potvrzením o prodělání nemoci covid-19 (pokud pro ně neplatí nějaká výjimka). Bezinfekčnost už není možné prokazovat testováním. Za těchto podmínek budou probíhat i následující akce:

Výroba adventních věnců – ta bude v sobotu od 14 do 18 hodin na faře (Lidická 6). Větve na výrobu věnců budou k dispozici. V omezeném množství bude také možnost zakoupit si dekorační potřeby (svíčky, bodce, ozdoby, stuhy apod.)

Tradiční zdobení perníčků se koná příští neděli od 15 hodin na faře. Zveme děti, mládež i rodiče. Současně prosíme o pomoc s napečením perníčků. Kdo bude ochotný napéct, nahlaste množství, které upečete, Janě Fialové.

Předvánoční úklid kostela nás čeká v sobotu 4. prosince. Prosíme co nejvíce ochotných dobrovolníků o pomoc s přípravou kostela na svátky. Úklid začne hned po ranní mši svaté.

Průvodce adventem, které připravilo Pastorační středisko, si můžete zakoupit v kostele, nebo stáhnout jako aplikaci do svých mobilních telefonů.

Žehnání adventních věnců, bude příští neděli při všech mších svatých.

Od příští neděle začneme zapisovat úmysly mší svatých na rok 2022.

 

Na závěr prosím vyslechněte prohlášení arcibiskupa Jana Graubnera:

Počty nakažených covidem-19 rychle stoupají. Není to výzva ke strachu či panice, ale k větší důvěře v Boží ochranu a pomoc, na kterou ovšem můžeme spoléhat jen tehdy, pokud se snažíme vidět Božíma očima a plnit Boží přání. Snad je nová vlna pandemie výzvou k vážnému zamyšlení a lepšímu nasměrování našich životů. Snad je to pozvání k větší ohleduplnosti k druhým.

Vím, že téma očkování rozděluje společnost a nechci přispět k ještě většímu rozkolu. Očkování není samospasitelné, ale jak je vidět z menšího procenta nemocných ve skupině očkovaných, je to nástroj, který pomáhá. Prosím ty, kteří mohou být očkovaní a zatím nejsou, aby se z ohledu na ostatní obyvatele nechali očkovat. Ty, kteří se nechali vystrašit, že se očkováním dopouští nějakého hříchu, ujišťuji, že to mohou udělat s čistým svědomím. Ty, kteří hájí svou svobodu stát na svém názoru, prosím, aby z lásky k druhým dobrovolně obětovali část své svobody pro společné dobro.

Děkuji všem, kteří se snaží o ohleduplnost k druhým nejen vlastním očkováním, ale i dodržováním hygienických předpisů na veřejnosti i v kostele. Není třeba být úzkostliví, ale ukáznění. Mezi tradiční skutky lásky v době adventní zařaďme i vlastní ukázněnost a ohleduplnost k druhým.

Všem přeji kousek radosti z dobrých skutků a z blízkosti Boha, kterou nabízí dobře prožitý Advent i svátky Narození Páně.

+ Jan Graubner, předseda ČBK