Ohlášky na neděli 21. května 2023

Dnes je sedmá neděle velikonoční. V brněnské katedrále se dnes slaví výročí posvěcení katedrály, slavnostní mši svaté v 10,30 předsedá apoštolský nuncius Mons. Jude Thaddeus Okolo, který je poprvé od loňského nástupu do úřadu na oficiální návštěvě Brna.

Zítra je nezávazná památka svaté Rity, řeholnice, ve čtvrtek jsou nezávazné památky svatého Bedy Ctihodného, kněze, svatého Řehoře VII., papeže, a svaté Marie Magdaleny de Pazzi (čti: paci), panny. V pátek je památka sv. Filipa Neriho, kněze.

V sobotu se koná pouť donátorů do benediktinského opatství v Rajhradě u Brna, začátek je ve 14 hodin. Pozvání platí nejen pro donátory. V 15 hodin bude mše svatá s biskupem Pavlem, po ní hudební vystoupení Ukulele Orchestra jako Brno. Kromě toho koutek pro děti, občerstvení a prohlídka rajhradského areálu.

Příští neděli oslavíme slavnost Seslání Ducha svatého. Až do pátku bude vždy v 18,15 svatodušní novéna, v sobotu večer bude ukončena mší svatou z vigilie, která nebude v obvyklém čase, ale až večer ve 20 hodin.

Kromě této výjimky budou bohoslužby po celý týden dle obvyklého rozvrhu, navíc od pondělí do pátku budou vždy od 17 hodin májové bohoslužby.

Příští neděli bude sbírka na charitu. V 17 hodin bude zde v kostele přednáška a autogramiáda knihy „Láska tvoří krásu“ Marka Orka Váchy.

V pátek 2. června, bude Noc kostelů, a to i v našem kostele. Uvítáme dobrovolníky, kteří pomohou s organizací během večera i noci. Prosím zapište se v sakristii na seznam.