Ohlášky na neděli 26. února 2023

Dnes je první neděle postní.

Již tradičně zveme věřící k postní almužně. Letos nemáme k rozdávání papírové schránky, ale jistě není problém si tyto pokladničky „postničky“ vyrobit nebo na tento účel použít nějakou nepotřebnou krabičku. Do takovýchto postniček mohou věřící vkládat peníze, které ušetří během svého postního snažení tím, že si odřekli požitky. Každý si může vybrat, jakou formu odříkání si zvolí a kolik do kasičky přispěje. Pokud se například rozhodnete omezit čokoládu, můžete hodnotu tohoto postu uložit do postničky. Na konci postu můžete nashromážděnou částkou někomu pomoci, nebo přinesete své dary do kostela, prostřednictvím Charity pomohou lidem v nouzi.

Další možností pomoci je sběr vosku. Skupina lidí v Brně ze zbytků vosku vyrábí velké, takzvané „zákopové svíce“, které potom zasílá na Ukrajinu, kde mohou pomoci. Pokud máte doma zbytky vosku, můžete je přinést do sakristie a my je předáme.

Bohoslužby v týdnu budou dle obvyklého rozvrhu, v úterý a v pátek od 17 hodin se koná pobožnost křížové cesty (v úterý je dětská). Příští neděle bude druhá postní.

Na farním webu najdete odkazy, které vám mohou pomoci prožít postní dobu:

Aplikace pro mobilní telefony „Průvodce postní dobou

Poselství papeže Františka k postní době

Pastýřský list biskupa Pavla k postní době

V brněnské katedrále budou probíhat tzv. postní pátky.

Diecézní centrum mládeže rozjíždí projekt Adoptuj si kněze.

A další…