Ohlášky na neděli 6. prosince 2020

Dnes slavíme 2. neděli adventní. Zítra je památka svatého Ambrože, biskupa a učitele církve, a v úterý slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu.

Od dnešního dne se po skončení výrazných omezení navracíme k běžnému pořadu bohoslužeb, ovšem platí omezení počtu účastníků, povinnost roušek, rozestupů při obsazování lavic a při bohoslužbách není dovolen společný zpěv. V současné chvíli je maximální kapacita našeho kostela stanovena na 104 osob, zvláště o nedělích budeme nuceni toto omezení respektovat, jindy by to neměl být problém. Stále také platí dispens brněnského biskupa od osobní účasti na nedělní bohoslužbě. Mše svaté jsou stále přenášeny přes internet, nebudeme už ale přenášet modlitbu růžence. Pokud vám tato večerní modlitba pomáhala při Vaší osobní nebo společné modlitbě, jistě je možné pokračovat i nadále, i když bude chybět tato podpora na dálku.

Protože s omezením bohoslužeb se mnozí nedostali ke svátosti smíření, bude každý všední den kostel otevřen už od 16 hodin a bude možné přijmout svátost smíření. Připomínáme také zpovědní službu v kapucínském kostele každý všední den od 9 do 16,30 (zpovídají tam i naši kněží). Prosíme, kdo chcete v předvánočním čase přistoupit k této svátosti, myslete na to zavčas. I když před svátky plánujeme posílit zpovědní službu, vzhledem k omezením počtu návštěvníků a rozestupům by mohly nastat potíže.

V sakristii je možné zapisovat úmysly mší svatých na příští rok, zatím pouze na první pololetí, po novém roce to bude možné i na zbytek roku 2021.

Farní charita připravuje i letos vánoční balíčky pro staré a opuštěné lidi a prosí, abyste podle svých možností přispěli cukrovím, ovocem a ořechy. Své příspěvky můžete přinášet do sakristie kdykoli od příští neděle 13.12. před a po mši svaté až do pondělí 21. prosince v 8.00 ráno. Všem dárcům předem děkujeme. Přispíváme i Charitě, Domovu pokojného, kteří zvláště v tomto roce budou za každý dar vděční. Pokud znáte někoho, kdo je starý nebo osamocený a balíček by mu udělal radost, prosím, zanechte v sakristii kontakt na sebe a my se s vámi spojíme. Je však nezbytné, aby obdarovaný s přijetím balíčku souhlasil a abyste mu ho doručili.

Přejeme všem farníkům požehnané prožití adventní doby.