Ohlášky na neděli 13. listopadu 2022

Dnes slavíme 33. neděli v mezidobí. Výtěžek dnešní sbírky bude odeslán České biskupské konferenci na podporu katolických sdělovacích prostředků.

V úterý je nezávazná památka sv. Alberta Velikého, biskupa a učitele církve, ve středu jsou nezávazné památky svaté Markéty Skotské a svaté Gertrudy. Ve čtvrtek je památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice, v pátek nezávazná památka Posvěcení římských bazilik sv. Petra a Pavla.

Ve čtvrtek nebude setkání nad Biblí, další bude zase ve čtvrtek 24. listopadu.

Příští neděli je slavnost Ježíše Krista Krále, poslední neděle v mezidobí. Bohoslužby po celý týden budou dle obvyklého rozvrhu.

Papež František na slavnost Krista Krále přeložil světový den mládeže, který se dříve slavil o Květné neděli. U nás setkání mladých s biskupem letos proběhlo právě o Květné neděli, následující týden ale můžeme prožít jako týden modliteb za mládež, prosíme Vás, abyste se k tomuto úmyslu připojili ve svých modlitbách. Text modlitby najdete i na farním webu a na nástěnce.

Až do příští neděle můžete přispět do peněžní sbírky na pomoc pro Ukrajinu, je na ni vyhrazena charitní pokladnička vzadu v kostele. Za Vaše dary předem děkujeme.